Belle-Vue Kriek 0,25l

€2,75
Dostupné

Belle-Vue Kriek je belgický pivný štýl známy svojou osviežujúcou a ovocnou chuťou. Pivovar Belle-Vue, nachádzajúci sa v obci Sint-Pieters-Leeuw nedaleko Bruselu, je známy svojou dlhou tradíciou výroby kvalitných kysnutých pív.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kriek je špeciálny pivný štýl, ktorý je typický pre Belgicko, a je známy pre svoju príchuť čerešní. Belle-Vue Kriek sa vyrába fermentáciou mladého piva s čerstvými čerešňami, čím sa vytvára prirodzene sladká a ovocná chuť. Do piva sa často pridáva aj šťava z čerešní, aby sa zvýšila intenzita čerešňového aróma a chuti.

Belle-Vue Kriek má typicky ružovo červenú farbu a jemnú ružovú pena. Jeho chuť je sladká, ovocná a mierne kyselá, s výraznými tónmi čerešní a jemným kvasinkovým pozadím. Je to osviežujúce pivo, ktoré je obľúbené najmä v letných mesiacoch, keď sa hodí ako skvelá voľba na osvieženie.

Belle-Vue Kriek sa často konzumuje samo o sebe ako osviežujúci nápoj, ale tiež sa skvele hodí k rôznym dezertom, ako sú palacinky, čokoládové torty alebo ovocné šaláty. Jeho bohatá chuť a aróma čerešní ho robia obľúbeným pivom pre tých, ktorí hľadajú niečo sladké a ovocné.

Dodatočné parametre

Kategória: Pivotéka
Druh nápoja: Pivo
Pôvod piva: Belgicko
Typ piva: Lambic - ovocný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: