De Koninck Bolleke 0,25l

€2,75
Dostupné
De Koninck Bolleke je belgický pivný štýl, ktorý je známy svojou charakteristickou chuťou a dlhou tradíciou v belgickom pivovarníctve. Pivovar De Koninck, nachádzajúci sa v Antverpách, je považovaný za jednu z ikon belgického pivovarníctva a De Koninck Bolleke je jedným z jeho najznámejších produktov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Bolleke je belgický slangový výraz pre pohár alebo pivo, a De Koninck Bolleke je vlastne pôvodný názov pohára, v ktorom sa toto pivo tradične podáva. Samotné pivo je typické belgické svetlé ale s jemným a vyváženým chuťovým profilom.
De Koninck Bolleke má svetložltú farbu s jemnou bielou penou a charakteristickým kvasinkovým arómou. Chuť tohto piva je ľahká a osviežujúca, s miernymi ovocnými a korenistými tónmi, ktoré sa miešajú s jemnou horkosťou a sladkosťou sladu. Toto pivo sa často konzumuje v pôvodnom pohári Bolleke, ktorý je tvarovaný tak, aby zdôrazňoval chuť a arómu piva. De Koninck Bolleke je obľúbeným výberom v belgických pivárňach a reštauráciách, ako aj medzi miestnymi obyvateľmi, ktorí ho radi pijú ako spoločenský nápoj pri rôznych príležitostiach. Je to ikonický príklad belgického pivného dedičstva a kultúry.

Dodatočné parametre

Kategória: Pivotéka
Druh nápoja: Pivo
Pôvod piva: Belgicko
Typ piva: Belgický ALE

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: