Duvel 0,33l

€3,45
Dostupné
Duvel je belgický pivný štýl, ktorý je známy svojou vysokou kvalitou, bohatou chuťou a silným obsahom alkoholu. Toto pivo je vyrábané pivovarom Duvel Moortgat, ktorý sídli v belgickom meste Breendonk.

Detailné informácie

Podrobný popis

Duvel je typickým príkladom belgického blond ale, ktorý sa vyznačuje zlatistou farbou a bohatým, plným telom. Je to pivo s vysokým obsahom alkoholu, ktorý sa obvykle pohybuje okolo 8-9 % objemu alkoholu, čo mu dáva robustný charakter a značnú silu.

Jedným z charakteristických prvkov Duvelu je jeho komplexná chuťová paleta. Pivo má bohaté ovocné a kvasinkové tóny, ktoré sú doplnené jemnými korenistými a karamelovými nuansami. Horkosť je tiež prítomná, ale dobre vyvážená, čo zvyšuje celkovú rovnováhu a pitelnosť tohto piva.

Duvel sa obvykle podáva v charakteristickom tulipánovom pohári, ktorý pomáha zachovať bohatú penovú penu a uvoľňuje aroma piva. Je to pivo, ktoré sa skvele hodí ako aperitív, ktorý rozvíri chuťové poháriky pred jedlom, ale aj ako spoločník k pokrmom, ako sú syry, mäkké údeniny alebo mastné jedlá.

Celkovo je Duvel považovaný za jedno z najlepších belgických pív a je vyhľadávaný pre svoju vynikajúcu kvalitu a bohatú chuť. Jeho silný charakter a široká akceptácia ho robia obľúbeným výberom medzi milovníkmi belgického piva po celom svete.

Dodatočné parametre

Kategória: Pivotéka
Druh nápoja: Pivo
Pôvod piva: Belgicko
Typ piva: Belgický silný ALE

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: