La Goudale 0,33l

€2,75
Dostupné
La Goudale je belgický pivný štýl, ktorý je vyrábaný v pivovare Brasserie Goudale, nachádzajúcom sa v meste Arques v severnom Francúzsku. Toto pivo je známe svojou bohatou chuťou a dlhou tradíciou, ktorá siaha až do stredoveku.

Detailné informácie

Podrobný popis

La Goudale je považovaný za klasický belgický ale, ktorý sa vyznačuje plnou telovitosťou a vyváženou chuťou. Pivo je zlatistej farby s pevnou penou a charakteristickým ovocným arómou. Jeho chuť je komplexná, s tónmi sladu, citrusových plodov a jemného kvasinkového charakteru.

Toto pivo sa často podáva v špeciálnych belgických pohároch, ktoré pomáhajú zachovať bohatú penovú penu a uvoľniť aromu piva. Je ideálnym spoločníkom k rôznym jedlám, vrátane grilovaného mäsa, syrov a pikantných jedál.
La Goudale je obľúbený vo Francúzsku aj v zahraničí pre svoju kvalitu a autentický belgický charakter. Je to pivo, ktoré si získalo vernú skupinu priaznivcov medzi milovníkmi belgických pivných štýlov a je považované za symbol belgickej pivnej tradície a remeselného pivovarníctva.

Dodatočné parametre

Kategória: Pivotéka
Druh nápoja: Pivo
Pôvod piva: Francúzsko
Typ piva: Bière de Garde

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: