Chimay Triple 0,33l

€3,95
Dostupné
Chimay Triple/Blanche je jedným z tradičných belgických pivných štýlov z pivovaru Chimay. Tento štýl je tiež známy ako Chimay Cinq Cents alebo Chimay White. Chimay Triple/Blanche je svetlý, osviežujúci belgický ale, ktorý sa vyznačuje jemnou a vyváženou chuťou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Toto pivo má svetložltú farbu a typickú belgickú zakalenú konzistenciu, čo je charakteristické pre štýl piva nazývaný "witbier" alebo belgické pšeničné pivo. Chimay Triple/Blanche má nízky obsah alkoholu, čo ho robí vhodným na pitie počas teplejších dní alebo ako osviežujúci sprievodca k jedlám.
Chuťový profil tohto piva je ľahký a ovocný, s jemnými tónmi citrusových plodov a korenia. V niektorých prípadoch môžu byť pridané aj ďalšie ingrediencie ako koriander alebo pomerančová kôra, ktoré prispievajú k charakteristickému aróme a chuti.

Chimay Triple/Blanche sa obvykle podáva v špeciálnych belgických pohároch, ktoré pomáhajú uvoľniť vôňu a zachovať bohatú penovú penu. Je to ideálne pivo na príležitostné pitie, ktoré si môžete vychutnať samostatne alebo ako doplnok k ľahkým jedlám, ako sú šaláty, ryby alebo kuracie pokrmy.
Celkovo je Chimay Triple/Blanche ľahké, osviežujúce pivo, ktoré osloví milovníkov belgických pivných štýlov aj tých, ktorí hľadajú niečo nové a zaujímavé na vyskúšanie. Jeho jemná chuť a charakteristický štýl ho robia jedným z obľúbených piv z pivovaru Chimay.

Dodatočné parametre

Kategória: Pivotéka
Druh nápoja: Pivo
Pôvod piva: Belgicko
Typ piva: Abbey tripel, Trappist

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: